Usługi dietetyka

usługi dietetykaW ramach naszej działalności poprzez usługi dietetyka wspieramy tych, którzy chcieliby by lub powinni dokonać zmian swoich nawyków żywieniowych.

 

Jest to szczególnie ważne, jeśli chcemy w pełni cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem na długie lata.

 

 

W naszej pracy bardzo dużą uwagę poświęcamy temu, by:

  • każda dieta była spersonalizowana, a zatem dostosowana do indywidualnych potrzeb (stylu życia, preferencji żywieniowych, możliwości finansowych) każdego z osobna,
  • wprowadzane zmiany nawyków żywieniowych były trwale i zapewniły dobre samopoczucie na wiele lat,
  • uwzględnić wiele aspektów dbania o zdrowie, bo tylko holistyczne (całościowe) podejście do naszego organizmu zapewni dobrą kondycję psychofizyczną również po okresie stosowania diety.

 

Wizyta u dietetyka

Wizyta dietetyczna obejmuje wywiad dietetyczny wraz z poznaniem potrzeb i oczekiwań pacjenta, analizę składu masy ciała, a także omówienie ogólnych zasad postępowania dietetycznego w danym przypadku.

Takie spotkanie poprzedzone jest ankietą wypełnianą przed, a omawianą w trakcie wizyty. Ankieta dietetyczna stanowi podstawę do zapoznania się z aktualnymi nawykami żywieniowymi, stylem życia, a także indywidualnymi preferencjami pacjenta. To pozwala na ustalenie diety, tak by była całkowicie dostosowana do potrzeb, która będzie ją wdrażać.

Do pobrania: Ankieta-dietetyczna-Holistic

Pierwsza wizyta trwa zazwyczaj od 45 do  60 minut, natomiast kolejne wizyty są już nieco krótsze i trwają od 30 do 45 minut.

W celu uzyskania satysfakcjonujących rezultatów zalecamy spotkania co 2-3 tygodnie.

Przeczytaj także: Jak się przygotować do wizyty?

 

Zalecenia dietetyczne i jadłospisy

Następnym etapem (najczęstszym, chociaż nie w każdym przypadku niezbędnym) jest opracowanie zaleceń dietetycznych wraz z jadłospisem. Dzięki nim łatwiej jest wdrożyć w życie zmiany, o których mowa podczas konsultacji dietetycznej.

Do wyboru oferujemy dwie formy jadłospisu:

1. plan żywieniowy

Elastyczny plan, na którym można mieć wpływ na to, co w danym dniu jest spożywane, w ramach poszczególnych posiłków. Plan uwzględnia przykłady posiłków w ramach poszczególnych, ustalonych pór w ciągu dnia. Taki plan można stosować min. 2 tygodnie lub też przedłużyć go o dowolną ilość czasu według własnych potrzeb.

Dla kogo taka forma jadłospisu?

Dla osób:

  • którym trzymanie się ściśle określonych zasad sprawia lekkie trudności,
  • chcących mieć większą swobodę w wyborze posiłków w poszczególnych dniach.

2. indywidualne jadłospisy

Konkretny plan posiłków wraz z przepisami, na każdy dzień. Najczęściej wykonujemy jadłospisy 14 dniowe, ale istnieje także możliwość zamówienia na tzw. próbę jadłospisu 7- dniowego.

Dla kogo taka forma jadłospisu?

Dla osób:

  • lubiących mieć napisane czarno na białym co powinny w danym momencie zjeść,
  • oczekujących pewności, że ich codzienny jadłospis jest zbilansowany pod względem składników odżywczych, tzn. mikro i makroelementów,
  • chcących mieć pełną kontrolę nad ilością spożytych kalorii każdego dnia.
Wszystkie jadłospisy są dostosowane do preferencji żywieniowych i stylu życia odbiorcy. Podczas konstruowania takiego jadłospisu zwracamy uwagę na to, by wykorzystywać występujące w nim produkty w innych potrawach, tak by nie dopuszczać do zbytecznego marnowania pożywienia. Główne posiłki (obiadowe) są przygotowywane na 2, a czasem nawet na 3 dni (jeśli takie jest życzenie pacjenta).
Takie podejście pozwala państwu na optymalizację czasu i pieniędzy 🙂

Czas oczekiwania na jadłospis wynosi od 3 do 7 dni.


Zapoznaj się z cenami naszych usług: cennik

Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami: kontakt