Magdalena- dietetyk

dietetyk Białystok

Swoją pasję związaną ze zdrowym odżywianiem i aktywnym stylem życia, odnalazłam po wielu latach pracy nad swoją sylwetką. Testowałam w życiu wiele diet. Tylko trwała zmiana nawyków żywieniowych na zdrowe, a także podejścia do pożywienia, może przenieść trwałą zmianę. Efektem tego jest zdrowa sylwetka i dobre samopoczucie.

Dyplom dietetyka uzyskałam po ukończeniu studiów  z zakresu Poradnictwa Żywieniowego i Dietetycznego na wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie. Natomiast ukończone studia w zakresie Psychodietetyki na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku pozwalają mi jeszcze skuteczniej wspomagać procesy zmiany zachodzące w psychice.

Swoją wiedzę stale uzupełniam poprzez udział w licznych szkoleniach, seminariach i konferencjach. Najwięcej jednak wiedzy i inspiracji, na temat tego w jaki sposób najlepiej pomagać innym utrzymać prawidłową masę ciała, czy też jak poradzić sobie z chorobami dietozależnymi, czerpię ze swojej praktyki.

Co mogłabym o sobie powiedzieć w kilku słowach? Jestem: pasjonatką zdrowego żywienia, amatorką smacznej, a zarazem prostej kuchni, autorką artykułów i wykładów związanych z tematyką zdrowego stylu życia. Jestem także osobą, dla której ciągły rozwój i pomoc drugiemu człowiekowi stała się sensem życia.

Przeczytaj także:

Jak mogę Ci pomóc jako dietetyk?

Karol- masażysta

masaż BiałystokMoją pasją od dzieciństwa był sport. W szkole podstawowej oraz średniej uprawiałem lekkoatletykę, a także inne dyscypliny jak np. wszechobecna piłka nożna. Sport amatorski jest wspaniałym sposobem utrzymania dobrego zdrowia i kondycji przez długie lata. Aby móc cieszyć się aktywnością fizyczną, niezbędne jest utrzymanie całego naszego ciała (układu mięśniowego, kostnego, nerwowego, krążenia) we właściwym stanie.

To właśnie sport wpłynął na to, że zainteresowałem się masażem. Uczyłem się go głównie w Szkole Masażu DARING w Warszawie. W roku 2006 ukończyłem kurs masażu klasycznego. Wiedziałem już wtedy, że to dziedzina, w której czuję się naprawdę dobrze, a praca z pacjentami daje mi dużo radości.

Rok później ukończyłem w tej samej szkole kurs masażu tybetańskiego Sang-czu, a także kurs masażu chińskiego i kręgarstwa. Masaż tybetański w połączeniu z technikami masażu klasycznego jest podstawą mojej pracy z pacjentem. Dodatkowo wprowadzane elementy masażu chińskiego stały się w wielu przypadkach ważnym elementem terapii, przyspieszającym przywracanie zdrowia i równowagi, głównie naszego kręgosłupa.

Przez wiele lat próbowałem łączyć swoją pasję z całkowicie inną w swoim zakresie pracą zawodową (tzw. praca za biurkiem). W pewnym jednak momencie wspólnie z Magdą stwierdziliśmy, że nasze pasje powinny stać się naszą pracą. Ponieważ dopiero wtedy możemy się spełniać i  w pełni wykorzystywać swój potencjał.

Przeczytaj także:

Jak mogę Ci pomóc jako masażysta?