Masaż relaksacyjny i leczniczy, z którego możecie skorzystać w naszym gabinecie to autorskie, przez co wyjątkowe połączenie kilku rodzajów masaży. Podstawę stanowi tu masaż tybetański Sang-czu oraz techniki masażu klasycznego, a w uzasadnionych przypadkach elementy kręgarstwa masażu chińskiego.

Tak dobrana terapia w niezwykle skuteczny sposób uwolni Wasze napięcia mięśniowe. Jest to absolutna podstawa przywracania zdrowia i równowagi w organizmie, w szczególności  w kręgosłupie i całym układzie nerwowym.

Oczywiście istnieje możliwość skorzystania z typowego masażu klasycznego wybranych części ciała, lub całego ciała.

Ile trwa masaż relaksacyjny i leczniczy w naszym gabinecie?

Masaż relaksacyjny i leczniczy wybranego odcinka (plecy, kręgosłup, kark) trwa zazwyczaj od 40 do 50 minut ( w zależności czy włączane są elementy terapii manualnej- kręgarstwa), natomiast masaż całego ciała 80 – 90 minut.

Ile masaży powinno się przyjąć, by zniwelować ból kręgosłupa?

Ogólne podejście mówi, że ilość zabiegów w serii nie powinna być mniejsza niż trzy i większa niż dziesięć. Zależy to oczywiście od wielu czynników (rodzaj i zakres problemu, tryb życia, stan zdrowia, wiek, indywidualne predyspozycje, nastawienie psychiczne). Każdy z nas reaguje także  inaczej na masaż, a ma to także ogromne znaczenie w odzyskiwaniu Waszego zdrowia i równowagi.

Zatem jeśli już borykacie się z jakimś problemem, powinniście przygotować się na minimum trzy zabiegi. Potem obserwujcie swoje ciało, jego reakcje na masaż oraz swoje indywidualne odczucia. Mówcie swojemu terapeucie o wszystkich zmianach, na lepsze czy gorsze, które pojawiają się w czasie trwania zabiegów.

Masaż relaksacyjny- najlepsza profilaktyka chorób cywilizacyjnych

Nawet jeśli jesteście w pełni zdrowi, ale potrzebujecie relaksu i odprężenia, to masaż będzie dla Was doskonałym wyborem. Pozwoli Wam zapewnić sobie skuteczną profilaktykę zdrowotną. W ten sposób zadbacie  o swoje ciało, zwłaszcza kręgosłup i dobrą kondycję psychiczną. Masaż wykonywany profilaktycznie jest o wiele przyjemniejszy, wprowadzi Wasz organizm w stany harmonii i relaksu. Wówczas Wasze ciało regeneruje się i zabezpiecza przed ewentualnymi problemami czy chorobami. Pozbywacie się wielu problemów związanych ze stresem, wspomagacie organizm w wytwarzaniu hormonów, a przez to wspomagacie  pracę swego układu odpornościowego.

Pamiętajmy więc, że masaż jest wspaniałą formą profilaktyki, nie tylko dla naszego kręgosłupa lecz całego naszego organizmu.

Zanim dokonasz rezerwacji terminu masażu przeczytaj: przeciwwskazania do masażu

Zapoznaj się z cenami naszych usług:
cennik
I umów się na masaż:
kontakt