Magdalena – psycholog dietetyk

dietetyk Białystok

Cześć, jestem dietetykiem i psychologiem, który uwielbia jeść!

Przez wiele lat szukałam sposobu by nie rezygnować z przyjemności jedzenia tego co lubię, a jednocześnie by dbać o swoją zdrową sylwetkę.

Znalazłam go i postanowiłam tego uczyć innych.

Wiem jak tworzyć smaczne jadłospisy, dzięki czemu nie odczujesz tego, że jesteś na diecie redukcyjnej.

Nikogo nie przekonuje do stosowania konkretnego modelu żywienia. Każdą dietę dopasowuje do konkretnej osoby. Dlatego jeśli nie lubisz owsianki, nie martw się, nie będę cię do niej namawiać. Jeśli za to nie wyobrażasz sobie życia bez tostów, znajdę sposób by je odchudzić i zmieścić w Twojej codziennej diecie.

Jako psycholog dietetyk (z wykształcenia i pasji), zdaje sobie sprawę z tego, że sama dieta, nawet najlepiej dopasowana, nie gwarantuje sukcesu.

Doskonale wiem, jakie zakamarki kryją się na drodze do wymarzonej sylwetki (przechodziłam przez nie wszystkie, zderzyłam się nawet ze ścianą w postaci zaburzeń odżywiania). Dlatego oprócz ustalania diety, uczę prawidłowego podejścia do diety i zdrowych relacji z jedzeniem.

Pomogę Ci:

  • utrzymać wysoki poziom motywacji,
  • wytrwać przy celu, nawet w najtrudniejszych kryzysach,
  • znaleźć równowagę pomiędzy tym co lubisz, a tym co jest korzystne dla Twojego zdrowia,
  • wyjść z zaburzeń odżywiania (bulimia, napady objadania, anoreksja).

W swojej pracy kieruje się zasadą zdrowego i holistycznego podejścia do odchudzania, dzięki czemu po zakończonej współpracy wiesz jak utrzymać uzyskane efekty, jedząc normalnie. Dzięki temu, że nauczysz się prawidłowych nawyków, a także wypracujesz prawidłowe relacje z jedzeniem, już na zawsze uwolnisz się od błędnego koła diet i efektów jojo.

Swoją wiedzę i kwalifikacje uzyskałam na:

  • wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie (studia z zakresu Poradnictwa Żywieniowego i Dietetycznego),
  • na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (Psychodietetyka).

Ponadto stale się szkolę i borę udział w organizowanych konferencjach branżowych. Dlatego możesz mieć pewność, że moja pomoc opiera się na rzetelnej i aktualnej wiedzy specjalistycznej.

Przeczytaj także:

Jak wygląda opieka psychodietetyczna w naszym gabinecie?

Pomoc w wychodzeniu z zaburzeń odżywiania

 

Karol – masażysta

masaż BiałystokMoją pasją od dzieciństwa był sport. W szkole podstawowej oraz średniej uprawiałem lekkoatletykę, a także inne dyscypliny jak np. wszechobecna piłka nożna. Sport amatorski jest wspaniałym sposobem utrzymania dobrego zdrowia i kondycji przez długie lata. Aby móc cieszyć się aktywnością fizyczną, niezbędne jest utrzymanie całego naszego ciała (układu mięśniowego, kostnego, nerwowego, krążenia) we właściwym stanie.

To właśnie sport wpłynął na to, że zainteresowałem się masażem. Uczyłem się go głównie w Szkole Masażu DARING w Warszawie. W roku 2006 ukończyłem kurs masażu klasycznego. Wiedziałem już wtedy, że to dziedzina, w której czuję się naprawdę dobrze, a praca z pacjentami daje mi dużo radości.

Rok później ukończyłem w tej samej szkole kurs masażu tybetańskiego Sang-czu, a także kurs masażu chińskiego i kręgarstwa. Masaż tybetański w połączeniu z technikami masażu klasycznego jest podstawą mojej pracy z pacjentem. Dodatkowo wprowadzane elementy masażu chińskiego stały się w wielu przypadkach ważnym elementem terapii, przyspieszającym przywracanie zdrowia i równowagi, głównie naszego kręgosłupa.

Przez wiele lat próbowałem łączyć swoją pasję z całkowicie inną w swoim zakresie pracą zawodową (tzw. praca za biurkiem). W pewnym jednak momencie wspólnie z Magdą stwierdziliśmy, że nasze pasje powinny stać się naszą pracą. Ponieważ dopiero wtedy możemy się spełniać i  w pełni wykorzystywać swój potencjał.

Przeczytaj także:

Jak mogę Ci pomóc jako masażysta?