e-book okładka

Jak jeść słodycze i chudnąć?

Aby nauczyć się zdrowego i skutecznego odchudzania dołącz do naszej grupy: Zdrowe i holistyczne podejście do odchudzania- CHCĘ DOŁĄCZYĆ

Jeść słodycze i chudnąć?

– to marzenie chyba każdego, kto choć raz był przez dłuższy czas na diecie.

Panuje powszechne przekonanie, że słodycze tuczą. Jest w tym sporo prawdy, bo te dostępne w sklepach, typu: batony, ciastka, cukierki, kupne deserki dostarczają nam głównie tzw. pustych kalorii. Nie znajdziesz w nich zbyt wiele wartości odżywczych, a połączenie utwardzonego tłuszczu z rafinowanym cukrem jest niestety zabójcze dla naszej sylwetki i zdrowia.

Oczywiście gdybyśmy nauczyli się poprzestania na jednym cukierku zjedzonym do kawy, albo na małym kawałku ciasta w weekend, na pewno byśmy od nich nie przytyli. Pod warunkiem, że nie przekroczylibyśmy w ten sposób naszego dziennego zapotrzebowania energetycznego.

Niestety najczęściej jedzenie zwykłych, kupnych słodyczy napędza nasz apetyt na nie. Duża ilość cukrów prostych, które wraz z nimi przyjmujemy obciąża naszą trzustkę, zmuszając ją do ciągłej produkcji insuliny. Kiedy ta produkcja jest zbytnio nasilona, nasze komórki przestają być na nią wrażliwe, co w konsekwencji prowadzić może najpierw do insulinooporności, a dalej do cukrzycy typu 2. Taki stan jest niekorzystny nie tylko dla naszej sylwetki, ale przede wszystkim dla naszego zdrowia i życia.

Czy to znaczy, że cała ludzkość powinna się wyrzec raz na zawsze smaku słodkiego? To on przecież kojarzy nam się z przyjemnością i bezpieczeństwem.

No NIE! Tym e-bookiem, chcę Was przekonać, że w zdrowej diecie można jeść dobre słodycze, tylko na określonych zasadach.

Jakich?

Tego dowiesz się z poniższego e-booka. Zapisz się przez poniższy formularz do mojego newslettera, aby go uzyskać.

moja metamorfoza

A jeśli szukasz prostej i smacznej diety, która pomoże Ci w końcu osiągnąć szczupłą sylwetkę na długie lata, spróbuj mojego elastycznego planu redukcji wagi SPRAWDŹ